środa, 15 kwiecień 2015 21:20

VIII Bal Charytatywny

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
VIII Bal Charytatywny fot. Daniel Śmiłowski

Już po raz ósmy zagrała jaworska orkiestra hojnych dla dzieci serc, której fantastycznie i z powodzeniem dyryguje od początku Irena Buturla-Jamrozik, dyrektor Domu Małych Dzieci w Jaworze. Jak co roku na charytatywny bal przybyło wielu darczyńców, aby już samą swoją obecnością wesprzeć i zamanifestować swoją solidarność z tymi, dla których los już na starcie nie okazał się łaskawy.

 

O wyjątkowości tego balu decydują nie tylko mali podopieczni. Przy przygotowaniu przedsięwzięcia od wielu tygodni pracował sztab ludzi - głównie pracowników Domu Małych Dzieci i wolontariuszy. Pozyskanie oryginalnych fantów na licytację to nie lada wyzwanie. W tym roku swoją cegiełkę dołożył m.in. Prezydent Bronisław Komorowski, Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz i Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Na zaproszenie dyrektora placówki Ireny Buturli-Jamrozik do Jawora przyjechali goście specjalni. Przesympatyczny aktor Marcin Bosak i utytułowany Paweł Skóra - mistrz świata freestyle futbol z doskonałymi sztuczkami piłkarskimi. Panowie czynnie i skutecznie włączyli się w licytację, z której ostateczna kwota przekroczyła 60 tys. zł. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na letni wypoczynek wychowanków DMD. Zanim wyjadą na wakacje, w imieniu Jaworskich policjantów, strażaków i nadleśnictwa komendant Adam Jacek Pilch wręczył najmłodszym zaproszenie na czerwcowy, plenerowy Dzień Dziecka w Siedmicy. Tradycyjnie licytację tortu od Państwa Furtak wygrali gospodarze Kameleona -Iza i Krzysztof Podhorscy. Tym razem wylicytowana słodkość nie trafiła na stoły gości, lecz właśnie do dzieci z placówki przy ul. Piastowskiej.

Imprezę uświetnił pokaz mody kolekcji wiosenno-letniej zaprojektowany przez Gabrielę Głuszczyszyn. Do zabawy dzielnie przygrywał lokalny zespół ?Tacy Sami?, który grał do ostatniego gościa niemal jak na Titaniku. Największe brawa zebrały dzieci za występ przygotowany przez ich panie wychowawczynie. Brawa otrzymał też Grzegorz Wiernicki, który przygotował prezentację monochromatycznych fotografii z dziećmi w roli głównej. Wśród uczestników balu widzieliśmy wielu zacnych gości. Jedni kryli się skromnie przed naszym obiektywem - inni śmiało licytowali zdradzając zasobność swoich serc i portfeli. Największą hojnością podczas licytacji wykazali się jak zawsze Firma AEP Świebodzice reprezentowana przez Łukasza Zawadę i Marcina Rybickiego oraz Firma Leasing Experts Wrocław z Prezesem Marcinem Pawłowskim. Dołączył do nich przedsiębiorca z Oleśnicy Pan Grzegorz Nieczaj.

Oficjalnego otwarcia balu dokonał starosta Stanisław Laskowski wraz z dyrektorem Domu Małych Dzieci. Obecni byli też Cecylia Stankiewicz dyrektor Zakładów Górniczych Lubin, Renata Węgiel - prezes Stowarzyszenia DMD i oczywiście Burmistrz Miasta Jawor Pan Emilian Bera. Chwile radości i uniesień na pewno będą niezapomniane dzięki pracy Studia Mega Foto Elżbiety Skucińskiej. Doskonałe fotografie już krążą w internecie, a krótki film z imprezy dostępny jest na kanale miejskim YT. Za naszym pośrednictwem dyrektor Irena Buturla-Jamrozik składa wszystkim, którzy jakkolwiek przyczynili się do organizacji i uświetnienia balu, serdeczne podziękowania płynące z głębi serca. Miłym gestem podziękowania zaprezentował się też starosta Laskowski, który za tak ogromny wkład i zaangażowanie obiecał specjalne premie dla pracowników Domu Małych Dzieci. Dołączamy się do gratulacji i zapraszamy na kolejny bal charytatywny DMD. Poniżej lista sponsorów i darczyńców imprezy.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski; Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz; Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz; Ewa Kuc "Kwiaciarnia u Ewy"; Beata Furtak; Stanisław Furtak; Producent Wody Mineralnej "Jaworowy Zdrój"; Marcin Pawłowski - Leasing Experts; Maciej Skomorowski; Europejskie Centrum Odszkodowań; Grzegorz Wiernicki; Aleksandra Litwin; Dorota i Witold Szcześniewscy; Waldemar Szyndrowski; Anna Bratczyk; Elżbieta i Krzysztof Mikus; Zespół Szkół w Jaworze " MEDYK"; Wiesław Jurkowski; Beata Peregrym; Jarosław Jamrozik; Karolina Pawulska- Wieromiej; Łukasz Zawada i Marcin Rybicki firma AEP Świebodzice; Grzegorz Nieczaj; Izabela i Krzysztof Podhorscy; Anna Kleszczyńska; Krzysztof Juckiewicz; Roman Starczewski oraz wielu inych.

Relacja VIDEO TUTAJ

Czytany 5481 razy