czwartek, 13 grudzień 2012 20:29

Nie jesteśmy sami

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

25 sierpnia br. równo o godz. 14 w Ośrodku Wypoczynkowym ?Jawornik? rozpoczął się 2. Festyn Rodzinny pod hasłem ?Nie jesteśmy sami?. Jego organizatorami byli dyrektor Irena Nowakowska - Buturla oraz pracownicy Domu Małych Dzieci w Jaworze przy współudziale Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, któremu przewodniczył kom. Adam Jacek Pilch. Warto zaznaczyć, że jest to impreza na stałe wpisana w kalendarz imprez powiatowych i cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji i niespodzianek, m.in. dmuchane miasteczko dla maluchów, możliwość przejażdżki motorami Harley-Dawidson, pokaz sztuki walki Taekwon-do, strzelanie z wiatrówki  oraz kursy i pokazy tańca współczesnego.
Piknik uświetnił występ gwiazdy wieczoru, Hanny Markiewicz, najmłodszej uczestniczki w grupie Edyty Górniak w programie ?Bitwa na głosy?, która zaśpiewała charytatywnie na rzecz wychowanków Domu Małych Dzieci w Jaworze. Akompaniował jej zespół  ?Juror? z Niedaszowa. Jak zwykle nie zabrakło kącika plastycznego, rejsów łodzią po zalewie oraz niezliczonych konkursów rodzinnych. Dzieci mogły również zobaczyć ?od środka? pojazdy policji oraz Straży Pożarnej. Dużą publiczność zgromadził pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez firmę RATMED  z Legnicy.
Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psa służbowego zaprezentowany przez funkcjonariuszy Referatu Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, st.asp. Krzysztofa Juckiewicza i sierż. Krzysztofa Dąbrowę. Festyn był również okazją do zdania egzaminu na kartę rowerową i motorowerową.
Dużą atrakcją była fontanna zaprezentowana przez strażaków oraz paralotnia, z której Jacek Chuchla zrzucał cukierki dla dzieci. Każdy uczestnik festynu mógł nabyć za 5 zł los ? cegiełkę, dającą szansę wygrania wielu atrakcyjnych nagród.
Dużym powodzeniem cieszyły się potrawy z kuchni polowej, serwowane przez personel placówki. Były potrawy z grila, bigos i ryby, a także ciasto oraz ciepłe i zimne napoje.
Piknik został objety honorowym patronatem starosty jaworskiego Stanisława Laskowskiego oraz patronatem medialnym Jaworskiej Szuflady oraz Nowej Gazety Jaworskiej. Duży wkład w przygotowania miał red. Daniel Śmiłowski.
Darczyńców i fundatorów nagród oraz współorganizatorów było tak wielu, że nie sposób ich tutaj wymienić.  Szczególne podziękowania należą się  Zarządowi Terenowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze na czele z kom. Adamem Jackiem Pilchem; Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworze;
Prezes Fundacji Polskiej Miedzi Cecylii Stankiewicz; Wiesławowi i Natalii Jurkowskim z Jawora;
Marcinowi Myśków, sołtysowi miejscowości Redlice; wszystkim cukiernikom jaworskim (S. Furtak, G. Maciejowska, R. Tabor, J. Frydrych, S. Żołnierczyk, J. Grygiel); Państwu Wójcik z Jawora oraz Państwu Olanin-Reszka z Wrocławia; Beacie Chmielewskiej za ufundowanie wielu nagród dla wychowanków; I. Białczyk z Bolkowic za nieodpłatne przekazanie ryb na grila; Ewie Kuc z kwiaciarni ?U Ewy?; Państwu Kaszubom za pokaz tańca; Wszystkim kierowcom motorów Harley-Dawidson oraz cross.
(but)

Więcej zdjęć z pikniku znajduje się w naszej galerii TUTAJ

Czytany 6595 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 grudzień 2012 21:44