czwartek, 07 luty 2013 10:44

Dzień pełen wrażeń

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od października 2012 r. wychowankowie Domu Małych Dzieci w Jaworze na zaproszenie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu uczestniczą w pierwszym na skalę międzynarodową projekcie, Polskiej Akademii Dzieci. To pierwszy uniwersytet,  w którym mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Projekt składa się z cyklu ośmiu wykładów w ciągu roku akademickiego, na których swoją wiedzę prezentują zarówno młodzi, jak i dorośli eksperci. Wykłady odbywają się raz w miesiącu.

25 stycznia, już po raz trzeci, wychowankowie  z Jawora uczestniczyli w wykładzie dla młodych naukowców. W rolę młodego eksperta wcieliła się dziesięciolatka Dominika Maszko, która przekazywała swoją wiedzę rówieśnikom zgodnie z tematem prowadzonych zajęć: ?Jak dogadać się z psem?. Jej wykład uzupełniło wystąpienie przewodników psów z Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu:  Doroty Adamek?Nowak, Magdaleny Białoń?Chaleckiej oraz Grzegorza Borkowskiego.
Nasze maluchy zdobyły wiedzę na temat zasad postępowania z psami: zachowań i obowiązków właściciela psa oraz sposobów postępowania ze zwierzętami podczas zagrożenia z ich strony.
Co więcej, uczestnicy Akademii mieli okazję zobaczyć pracujące psy w akcjach ratowniczych oraz dowiedzieć się do czego są wykorzystywane, przydatne oraz potrzebne oraz jakie mają zalety.
- Po pełnym wrażeń dniu maluchy powróciły szczęśliwie do placówki i z zaciekawieniem oraz niecierpliwością oczekują kolejnego wyjazdu do Wrocławia na wykłady w ramach Polskiej Akademii Dzieci ? mówi Irena Nowakowska ? Buturla, dyrektor Domu Małych Dzieci w Jaworze.

Czytany 5910 razy