czwartek, 16 styczeń 2014 20:57

Rodzinnie, tradycyjnie, odświętnie

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grudzień był dla wychowanków Domu Małych Dzieci w Jaworze pełen wrażeń. Jak co roku tradycyjnie obchodzona jest w placówce uroczysta wigilia Bożego Narodzenia, która zorganizowana była 17 grudnia. Swoją obecnością zaszczycili nas starosta jaworski Stanisław Laskowski i wicestarosta Michał Lenkiewicz, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Komendy Straży Pożarnej. Nie zabrakło darczyńców i przyjaciół, Cecylii Stankiewicz - prezes Fundacji Polskiej Miedzi, Marcina Pawłowskiego, Łukasza Zawady i Marcina Rybickiego, dyrektorów jednostek organizacyjnych oraz wielu innych bliskich placówce. Błogosławieństwa Bożego na okres świąt i Nowego Roku udzielił obecnym ks. Grzegorz Pawlak ? proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym naszych milusińskich oraz młodzieży z 1. LO w Jaworze pod przewodnictwem Renaty Aleksiuk, która wprowadziła przybyłych gości w świąteczny nastrój. Były życzenia złożone przez dyrektora placówki Irenę  Buturlę - Jamrozik, po których wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanych stołów.
Czas upłynął w przyjemnej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem serdeczne życzenia. Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd. Całe spotkanie pełne było  emocji, wzruszeń, szczerych życzeń, przytuleń i uścisków. Maluchy nie kryły radości   z powodu odwiedzin swoich przyjaciół.
W tak ważnym dniu nie zabrakło też niespodzianek dla maluchów, które zostały obdarowane  prezentami wręczonymi przez św. Mikołaja. Wspólne spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych uwieńczyło tak wspaniałą i ważną w życiu każdego człowieka uroczystość.
- Do dnia dzisiejszego maluchy z radością wspominają uroczystości w placówce oraz  odwiedziny i podarunki św. Mikołaja  - mówi dyrektor Irena  Buturla ? Jamrozik.
(b)

Czytany 1537 razy