Z okazji Dnia Świętego Mikołaja naszą placówkę odwiedzili darczyńcy, którzy z potrzeby serca obdarowali naszych wychowanków paczkami ze słodyczami, zabawkami oraz różnymi niespodziankami, również tymi o których w swoich listach zwracały się dzieci do Św. Mikołaja. Prezenty były wspaniałe i wymarzone przez naszych wychowanków, a szczodrość darczyńców była wielka.

Jak co roku grudzień jest miesiącem pełnym wrażeń i radości dla wychowanków Placówki Opiekuńczo ? Wychowawczej ,, Jaworowy Start? w Jaworze.Tradycyjnie obchodzone są tutaj Święta Bożego Narodzenia z uroczystą Wigilią, na którą licznie przybyli przyjaciele placówki. Na Wigilii Swoją obecnością zaszczycili nas władze powiatu i liczni przyjaciele placówki z Lubina, Jawora i Wrocławia.

Już po raz ósmy zagrała jaworska orkiestra hojnych dla dzieci serc, której fantastycznie i z powodzeniem dyryguje od początku Irena Buturla-Jamrozik, dyrektor Domu Małych Dzieci w Jaworze. Jak co roku na charytatywny bal przybyło wielu darczyńców, aby już samą swoją obecnością wesprzeć i zamanifestować swoją solidarność z tymi, dla których los już na starcie nie okazał się łaskawy.

Grudzień był dla wychowanków Domu Małych Dzieci w Jaworze pełen wrażeń. Jak co roku tradycyjnie obchodzona jest w placówce uroczysta wigilia Bożego Narodzenia, która zorganizowana była 17 grudnia. Swoją obecnością zaszczycili nas starosta jaworski Stanisław Laskowski i wicestarosta Michał Lenkiewicz, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Komendy Straży Pożarnej. Nie zabrakło darczyńców i przyjaciół, Cecylii Stankiewicz - prezes Fundacji Polskiej Miedzi, Marcina Pawłowskiego, Łukasza Zawady i Marcina Rybickiego, dyrektorów jednostek organizacyjnych oraz wielu innych bliskich placówce. Błogosławieństwa Bożego na okres świąt i Nowego Roku udzielił obecnym ks. Grzegorz Pawlak ? proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym naszych milusińskich oraz młodzieży z 1. LO w Jaworze pod przewodnictwem Renaty Aleksiuk, która wprowadziła przybyłych gości w świąteczny nastrój. Były życzenia złożone przez dyrektora placówki Irenę  Buturlę - Jamrozik, po których wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanych stołów.
Czas upłynął w przyjemnej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem serdeczne życzenia. Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd. Całe spotkanie pełne było  emocji, wzruszeń, szczerych życzeń, przytuleń i uścisków. Maluchy nie kryły radości   z powodu odwiedzin swoich przyjaciół.
W tak ważnym dniu nie zabrakło też niespodzianek dla maluchów, które zostały obdarowane  prezentami wręczonymi przez św. Mikołaja. Wspólne spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych uwieńczyło tak wspaniałą i ważną w życiu każdego człowieka uroczystość.
- Do dnia dzisiejszego maluchy z radością wspominają uroczystości w placówce oraz  odwiedziny i podarunki św. Mikołaja  - mówi dyrektor Irena  Buturla ? Jamrozik.
(b)

W sobotę, 13 kwietnia w restauracji ?Kameleon? odbył się już szósty Bal Charytatywny na rzecz wychowanków Domu Małych Dzieci w Jaworze, którego celem było pozyskanie funduszy na letni wypoczynek wychowanków. Atrakcją wieczoru był wspaniały występ dzieci, który wywołał u wielu łzy wzruszenia. Swoją obecnością zaszczycił Janusz Sybis - reprezentant WKS Śląsk Wrocław z czasów Orłów Górskiego, który strzelił gola do bramki  mistrza - Dino Zoffa.

Od października 2012 r. wychowankowie Domu Małych Dzieci w Jaworze na zaproszenie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu uczestniczą w pierwszym na skalę międzynarodową projekcie, Polskiej Akademii Dzieci. To pierwszy uniwersytet,  w którym mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Projekt składa się z cyklu ośmiu wykładów w ciągu roku akademickiego, na których swoją wiedzę prezentują zarówno młodzi, jak i dorośli eksperci. Wykłady odbywają się raz w miesiącu.

18 grudnia br. w Domu Małych Dzieci w Jaworze odbyła się uroczysta wigilia dla pracowników placówki oraz wszystkich maluchów. W tym uroczystym dniu pamiętali o nich również  przyjaciele, którzy są z nimi przez cały rok: Maciej Skomorowski ? prezes Fundacji EuCO Dzieciom oraz  Cecylia Stankiewicz ? prezes Fundacji Polska Miedź są,  Michał Lenkiewicz - wicestarosta jaworski, Grażyna Rutkiewicz ? dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze  oraz Łukasz Zawada i Marcin Rybicki - szefowie firmy AEP ze Świebodzic. Obecne były również Barbara Dziasek - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz Renata Węgiel.

Uroczystość rozpoczęła się występem klasy IIb pod okiem Renaty Aleksiuk z 1. Liceum Ogólnokształcącego z Jawora. Następnie wychowankowie zaprezentowali się w ?świątecznym? programie artystycznym, zakończonym wspólnym śpiewaniem kolęd.
Po złożonych przez Irenę Nowakowską ? Buturla, dyrektor placówki oraz wicestarostę Michała Lenkiewicza życzeniach bożonarodzeniowych podzielono się opłatkiem, a ksiądz Krzysztof Lewicki pobłogosławił potrawy i wszystkich zgromadzonych na wieczerzy. Wspólne spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych uwieńczyło tak ważną w życiu każdego człowieka uroczystość.
- Czas wspólnie spędzony przy wigilijnym stole upłynął w przyjemnej i rodzinnej atmosferze ? mówi dyrektor Irena Nowakowska ? Buturla.
(b)