poniedziałek, 28 grudzień 2015 18:54

Mikołaj w DMD

Napisał

Z okazji Dnia Świętego Mikołaja naszą placówkę odwiedzili darczyńcy, którzy z potrzeby serca obdarowali naszych wychowanków paczkami ze słodyczami, zabawkami oraz różnymi niespodziankami, również tymi o których w swoich listach zwracały się dzieci do Św. Mikołaja. Prezenty były wspaniałe i wymarzone przez naszych wychowanków, a szczodrość darczyńców była wielka.

poniedziałek, 28 grudzień 2015 12:26

Wigilia u maluchów

Napisał

Jak co roku grudzień jest miesiącem pełnym wrażeń i radości dla wychowanków Placówki Opiekuńczo ? Wychowawczej ,, Jaworowy Start? w Jaworze.Tradycyjnie obchodzone są tutaj Święta Bożego Narodzenia z uroczystą Wigilią, na którą licznie przybyli przyjaciele placówki. Na Wigilii Swoją obecnością zaszczycili nas władze powiatu i liczni przyjaciele placówki z Lubina, Jawora i Wrocławia.

środa, 15 kwiecień 2015 21:20

VIII Bal Charytatywny

Napisał

Już po raz ósmy zagrała jaworska orkiestra hojnych dla dzieci serc, której fantastycznie i z powodzeniem dyryguje od początku Irena Buturla-Jamrozik, dyrektor Domu Małych Dzieci w Jaworze. Jak co roku na charytatywny bal przybyło wielu darczyńców, aby już samą swoją obecnością wesprzeć i zamanifestować swoją solidarność z tymi, dla których los już na starcie nie okazał się łaskawy.

czwartek, 16 styczeń 2014 20:57

Rodzinnie, tradycyjnie, odświętnie

Napisał

Grudzień był dla wychowanków Domu Małych Dzieci w Jaworze pełen wrażeń. Jak co roku tradycyjnie obchodzona jest w placówce uroczysta wigilia Bożego Narodzenia, która zorganizowana była 17 grudnia. Swoją obecnością zaszczycili nas starosta jaworski Stanisław Laskowski i wicestarosta Michał Lenkiewicz, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Komendy Straży Pożarnej. Nie zabrakło darczyńców i przyjaciół, Cecylii Stankiewicz - prezes Fundacji Polskiej Miedzi, Marcina Pawłowskiego, Łukasza Zawady i Marcina Rybickiego, dyrektorów jednostek organizacyjnych oraz wielu innych bliskich placówce. Błogosławieństwa Bożego na okres świąt i Nowego Roku udzielił obecnym ks. Grzegorz Pawlak ? proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym naszych milusińskich oraz młodzieży z 1. LO w Jaworze pod przewodnictwem Renaty Aleksiuk, która wprowadziła przybyłych gości w świąteczny nastrój. Były życzenia złożone przez dyrektora placówki Irenę  Buturlę - Jamrozik, po których wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanych stołów.
Czas upłynął w przyjemnej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem serdeczne życzenia. Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd. Całe spotkanie pełne było  emocji, wzruszeń, szczerych życzeń, przytuleń i uścisków. Maluchy nie kryły radości   z powodu odwiedzin swoich przyjaciół.
W tak ważnym dniu nie zabrakło też niespodzianek dla maluchów, które zostały obdarowane  prezentami wręczonymi przez św. Mikołaja. Wspólne spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych uwieńczyło tak wspaniałą i ważną w życiu każdego człowieka uroczystość.
- Do dnia dzisiejszego maluchy z radością wspominają uroczystości w placówce oraz  odwiedziny i podarunki św. Mikołaja  - mówi dyrektor Irena  Buturla ? Jamrozik.
(b)

czwartek, 18 kwiecień 2013 09:38

Hojny dar wielu serc

Napisał

W sobotę, 13 kwietnia w restauracji ?Kameleon? odbył się już szósty Bal Charytatywny na rzecz wychowanków Domu Małych Dzieci w Jaworze, którego celem było pozyskanie funduszy na letni wypoczynek wychowanków. Atrakcją wieczoru był wspaniały występ dzieci, który wywołał u wielu łzy wzruszenia. Swoją obecnością zaszczycił Janusz Sybis - reprezentant WKS Śląsk Wrocław z czasów Orłów Górskiego, który strzelił gola do bramki  mistrza - Dino Zoffa.

czwartek, 07 luty 2013 10:44

Dzień pełen wrażeń

Napisał

Od października 2012 r. wychowankowie Domu Małych Dzieci w Jaworze na zaproszenie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu uczestniczą w pierwszym na skalę międzynarodową projekcie, Polskiej Akademii Dzieci. To pierwszy uniwersytet,  w którym mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Projekt składa się z cyklu ośmiu wykładów w ciągu roku akademickiego, na których swoją wiedzę prezentują zarówno młodzi, jak i dorośli eksperci. Wykłady odbywają się raz w miesiącu.

wtorek, 01 styczeń 2013 23:20

Tradycja w gronie przyjaciół

Napisał

18 grudnia br. w Domu Małych Dzieci w Jaworze odbyła się uroczysta wigilia dla pracowników placówki oraz wszystkich maluchów. W tym uroczystym dniu pamiętali o nich również  przyjaciele, którzy są z nimi przez cały rok: Maciej Skomorowski ? prezes Fundacji EuCO Dzieciom oraz  Cecylia Stankiewicz ? prezes Fundacji Polska Miedź są,  Michał Lenkiewicz - wicestarosta jaworski, Grażyna Rutkiewicz ? dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze  oraz Łukasz Zawada i Marcin Rybicki - szefowie firmy AEP ze Świebodzic. Obecne były również Barbara Dziasek - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz Renata Węgiel.

Uroczystość rozpoczęła się występem klasy IIb pod okiem Renaty Aleksiuk z 1. Liceum Ogólnokształcącego z Jawora. Następnie wychowankowie zaprezentowali się w ?świątecznym? programie artystycznym, zakończonym wspólnym śpiewaniem kolęd.
Po złożonych przez Irenę Nowakowską ? Buturla, dyrektor placówki oraz wicestarostę Michała Lenkiewicza życzeniach bożonarodzeniowych podzielono się opłatkiem, a ksiądz Krzysztof Lewicki pobłogosławił potrawy i wszystkich zgromadzonych na wieczerzy. Wspólne spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych uwieńczyło tak ważną w życiu każdego człowieka uroczystość.
- Czas wspólnie spędzony przy wigilijnym stole upłynął w przyjemnej i rodzinnej atmosferze ? mówi dyrektor Irena Nowakowska ? Buturla.
(b)

czwartek, 13 grudzień 2012 19:30

Dzieci pytały, eksperci odpowiadali

Napisane przez
30 listopada br. roku na zaproszenie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu najstarsi wychowankowie Domu Małych Dzieci w Jaworze wraz z opiekunami ponownie uczestniczyli w wykładach Polskiej Akademii Dzieci. Tym razem w ramach PAD wystąpili Olaf (12lat) oraz Lars (9 lat) Kuzykowie. Młodzi naukowcy poprowadzili dla swoich rówieśników wykład o piratach.
czwartek, 13 grudzień 2012 20:30

PIXERS funduje nagrody

Napisane przez

Jaworski Dom Małych Dzieci spośród wielu podobnych placówek w Polsce został zaproszony przez firmę PIXERS (ta od kreskówek ? przyp. red.) do wzięcia udziału w konkursie-akcji pn. Smyki-CMYKi. W przedsięwzięciu każda z placówek już ?wygrała? kolorowe dekoracje na ściany.

czwartek, 13 grudzień 2012 20:29

Nie jesteśmy sami

Napisane przez

25 sierpnia br. równo o godz. 14 w Ośrodku Wypoczynkowym ?Jawornik? rozpoczął się 2. Festyn Rodzinny pod hasłem ?Nie jesteśmy sami?. Jego organizatorami byli dyrektor Irena Nowakowska - Buturla oraz pracownicy Domu Małych Dzieci w Jaworze przy współudziale Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, któremu przewodniczył kom. Adam Jacek Pilch. Warto zaznaczyć, że jest to impreza na stałe wpisana w kalendarz imprez powiatowych i cieszy się bardzo dużym powodzeniem.